Monitoring, instalacje infrastrukturalne
Projektowanie i doradztwo
Aktualności

Nowa aplikacja do obsługi systemów alarmowych 13 czerwca 2016

Otwartość na nowe pomysły, wykorzystywanie najnowszych technologii oraz innowacyjne podejście do znanych nam już rozwiązań mogą przynieść niezwykle korzystne efekty. Taka właśnie filozofia stała się przyczyną zmian wprowadzonych w aplikacji do sterowania systemem alarmowym bazującym na centrali z serii INTEGRA i INTEGRA Plus. Otwartość na nowe pomysły, wykorzystywanie najnowszych technologii oraz innowacyjne podejście do znanych nam już rozwiązań mogą przynieść niezwykle korzystne efekty. Taka właśnie filozofia stała się przyczyną zmian wprowadzonych w aplikacji do sterowania systemem alarmowym bazującym na centrali z serii INTEGRA i INTEGRA Plus.  

Nowa nazwa, czyli INTEGRA CONTROL

Pierwszą zmianą, z którą styczność ma każdy użytkownik tej aplikacji, jest jej nowa nazwa. Z dniem 27.05.2016 nazwę MobileKPD zastępuje INTEGRA CONTROL. Jednym z powodów wprowadzenia tej modyfikacji jest potrzeba ujednolicenia nazewnictwa względem innych aplikacji mobilnych SATEL (MICRA CONTROL i VERSA CONTROL). Głównym celem jest jednak podkreślenie udoskonaleń i zmian technologicznych, które zostały wprowadzone w aplikacji.  

Nowy, bardziej intuicyjny interfejs

Druga zmiana kryje się we wnętrzu aplikacji, a dokładnie - w jej interfejsie, który został udoskonalony zgodnie z aktualnymi trendami wzorniczymi i funkcjonalnymi. Tak odświeżona aplikacja zapewnia jeszcze bardziej intuicyjną obsługę systemu alarmowego, a dzięki zmianom w wyglądzie jej używanie jest jeszcze przyjemniejsze. Nowy interfejs INTEGRA CONTROL zapewnia także większą wygodę korzystania z wszystkich dostępnych funkcji.   aplikacja-integra-control  

Nowe opcje dostępne w aplikacji

Aplikacja w nowej odsłonie oznacza również nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich są powiadomienia PUSH, dzięki którym zarówno użytkownik, jak i instalator mogą otrzymywać informacje o zdarzeniach - wszystkich lub wybranych. Usługa ta działa w tle, odbiorca jest więc powiadamiany w sposób ciągły o tym, co dzieje się w systemie. Drugą nowością jest możliwość korzystania z udostępnianej przez firmę SATEL usługi zestawiania połączeń, zapewniającej szyfrowane, w pełni bezpieczne połączenie. Umożliwia ono zdalne połączenie z centralą alarmową bez konieczności posiadania zewnętrznego adresu IP oraz wykonywania czynności związanych z konfiguracją sieci. Usługa zestawiania połączeń jest dostępna wyłącznie wtedy, gdy w systemie alarmowym zainstalowany jest moduł ETHM-1 Plus w wersji 2.02. Jeśli elementem systemu jest moduł w starszej wersji, aplikacja będzie działać, jednak ta usługa nie będzie dostępna.   integra-control-zestawienie-polaczen  

Ujednolicenie wersji na Android i na iOS

Kolejną dużą zmianą w aplikacji jest zrównanie funkcjonalności INTEGRA CONTROL w wersjach na obie platformy, na które jest dostępna, czyli na Android i na iOS. Zniwelowanie różnic między wersjami zapewni dostęp do wszystkich opcji każdemu użytkownikowi aplikacji - niezależnie od tego, w jakim systemie działa jego smartfon czy tablet.  

Zmiany organizacyjne, czyli co z dotychczasowymi aplikacjami?

Aplikacja INTEGRA CONTROL jest następcą wszystkich dostępnych do tej pory wersji aplikacji MobileKPD, w tym również wersji Pro. Oznacza to, że będą one nadal działały, ale nie będą rozwijane i wspierane. Decyzja o zastąpieniu ich jedną aplikacją, która oferuje bogatszą funkcjonalność, wynika m.in. ze stale wzrastającej popularności inteligentnych systemów alarmowych zawierających elementy automatyki domowej. Dlatego INTEGRA CONTROL oferuje wygodne sterowanie funkcjami Smart Home, również z wykorzystaniem poleceń MAKRO, dzięki którym zaledwie jednym dotknięciem dedykowanej ikony na ekranie smartfona lub tabletu można uruchomić scenariusze zawierające całe sekwencje działań. Zmianę każdej wersji MobileKPD na INTEGRA CONTROL można przeprowadzić w bardzo prosty sposób - wystarczy pobrać aktualizację. Co ważne, INTEGRA CONTROL jest aplikacją bezpłatną, a więc łatwo dostępną dla wszystkich użytkowników inteligentnych systemów alarmowych bazujących na centralach z serii INTEGRA i INTEGRA Plus. Warto więc pobrać ją jak najszybciej, by móc cieszyć się jej bogatą funkcjonalnością umożliwiającą wygodne sterowanie systemem z każdego miejsca na świecie.